Květen 2010

ACHJOOOO :-(

25. května 2010 v 19:27
TVL!Já tady zase nebudu..TÝDEN!!!Mám zaracha za pětku.Ale já občas budu tajně chodit,občas k vám napíšu koment ale nic nevíte ok?Já nic neřekla..Takže mě to faktis mrzí,příběh bude nevim kdy...za dlouho.To není fér za jednu 5 a týden nesmim na PC!!!!!!!!!!!Chjoo..Tak toho moc nepište jo?

PÁPÁPÁPÁPÁ Lacrima Horse

Norický kůň

24. května 2010 v 21:22 Koně
Norický kůň (též zkráceně Norik) je jedno z chladnokrevných plemen koní, které se používají na tahání těžkých nákladů a tahání povozů.

Původ

Rakousko

Exteriér

KvH 160-164cm, velký, dobře osvalení, hlůuboký trup, dlouhá a široká záď, silné, dobře tvfarované a štíhlé klouby, tvrdá kopyta, středně těžká hlava, dobromyslné a výrazné oči

Využití

pracovní kůň pro zemědělství a práci v lese, kočárový kůň, pivovarský kůň a jiné zápřahy

Historie a původ

Norický kůň je prastarým konským plemenem, které vzniklo v římské provincii Noricum. V době renesance se o plemeno začala zajíma církev-systematickému chovu se věnovali předevsím salcburští arcibiskupové
Od 19.do 19. století bylo plemeno obohaceno o krev andaluského koně, neapolského koně, belgického koně, kladrubského koně, clydesdalského hnědáka, oldenburského koně, holštýnského koně a ostatních plemen.
Od riku 1884 je však chov veden čistokrevným způsobe,. Oba norické typy lehčí oberlanský a težší pinzauterský, pojmenovaný podle rakouského okrsku Pinzagaru  ve spolkovézemi sulcburk, jsou od roku 1952 v německu edeny pod ofiliálním označením ,,jihoněmecký chladnokrevník´´

Temperament a talent

Noričtí koně byli dlohou dobu chováni v horách a proto se mohli přizpůsobit požadavkům strmého terénu lépe než naprostá většína ostatních plemen. tento horský kůň s vyloženě stavilní a pevnou chůzí  je tvrdý a nenáročný a má dobráckou, spíše těžkopádnou povahu.
ZDROJ TerezQa

Tak sem zase zdeee!

23. května 2010 v 18:04
Takže ste se mě dočkali a to znamená co??Že vás zase budu otravovatDoufám že se vám moc nestýskalo..Teď oběhnu všechna SBénítka a mrknu co je new.
Zatim pp

Nebudu tady :(

20. května 2010 v 22:28
Ahoj lidi,moc mě to mrzí ale od zítra do neděla tady nebudu.Jedu k babičce a ta nemá internet takže mě omluvte mno...Bude se mi po vás stýskat
Tak papapapa

Od TerezQy

20. května 2010 v 14:05
Diplomek od TerezQy


pro Samiru kámošce už sem udělala blog a na dess chce růžovou a playboe uděláš jí ho teda?Její blog mám v oblíbených.

Od Samiry

18. května 2010 v 18:44
Diplomek od Samiry

 Děkuju je krásný!Jo a už mám vymyšlenou první část příběhu.

1.KONÍÍÍK BLOGU!!!!!!!!

17. května 2010 v 20:43 Koně blogu
Takže mám konečně koníka blogu a je to......................................Delphi!!

obrázek:
Deeelphii

něco o ní:

Jméno:Delphi
Pohlaví:klisna
Věk:3,5 roku
Hřebec:nemá(zatím..)
Hříbata nemá
Zvláštnosti:modrošedý plášť

Delphi hledá nějakého milého,spolehlivého a něžného hřebce,lítacího nebo zemního.Zájemci hlaste se!!

Diplomkyy!!

17. května 2010 v 19:31
tak tady sou pro všechny i pro Samiru new SBé
Tak snad se všem líbí!

Ale jo :D

16. května 2010 v 18:51
Mno takže sem se odpovědi nedočkala takže na vás kakám a ty diplomky všem udělámMusim všecko vyzkoušet.Nevim proč ste mi normálně nenapsaly že nechcete nebo že chcete.A možná! bude příběh ještě nevim záleží jak budu mít čas.Jo a taky mohl by někdo mojí kámošce,co se jí snažim udělat blog,desing??Asik s Miley Cyrus a žůžovej ještě nevim co by na něm chtěla. 

Tak zatim ahojky

Alter-real

16. května 2010 v 11:56 Koně
Alterský kůň neboli také Alter real. Je velice krásný kůň se zajímavou historií a vysokým nadáním. jsou to klábonosi a někteří mají kolem krku opasek.

Původ

Portugalsko-Španělsko

Zbarvení

Především vraník a hnědák, Občas bělouš

Exteriér

Výška v kohoutku 150 až 158cm, silné, kompaktní tělo, široká, hluboká hruď, dobře osvalená, silná záď, výrazný kohoutek, krátký, krásně prohnutý krk, malá, rovná hlava, štíhlé drobné nohy

Využití

vynikající jezdecký kůň s velkým nadáním na vysokou školu

Historie a původ

Tento elegantní a ohnivý kůň pochází ze 40 ušlechtilých andaluských klisen, které byly v roce 1748 zakoupeny pro nově založený hřebčín ,,Alter do Chao´´ na chov koní pro královské stáje v Lisabonu. V královské jezdecké škole se provozovaly stejné lekce vysoké školy jako ve španělské dvorní jezdecké škole ve Vídni.
Špatně prováděná selekce při křížení s Araby, plnokrevníky, normanskými koňmi a hannoverskými koňmi však v 19. století přivedla hřebčín a hodnotná plemena na pokraj záhuby. Především klisny z neapolské armády, které byly ukořistěny po bitvě u Arapiles(1812), způsobily tělnatosti a temperamentu plemena.
Teprve opětovné přivedení španělské krve z hřebčína rodiny Zapata, která od roku 1835 chovala Arcosu andaluského koně, pomohlo oprášit lesk plemena alter real. Začátkem 30. a 20. století mohlo plemeno pozvolna dosáhnout někdejšího standardu, kdyby ministerstvo financí nařídilo pokračovat chovu jen s dvanácti nejlepšími klisnami.

Temperament a talent

Alter real je velmi podobná andaluskému koni, je však o něco menší. Má podobnou akci kolen a vyjímečné nadaní pro drezuru. Jeho temperament a vznětlivost však vyžadují skušeného jezdce.

ZDROJ TerezQa

Mám??

15. května 2010 v 16:43
Tak mě napadlo,že někomu sem dělala diplomek a někomu ne.Chtěl by někdo komu sem ho nědělal teda diplomek?Budou s jednorožci,ale až pozdějc protože ty obrázky mám uložený na jiným PC.Tak napište kdo by chtěl.

Abaco barb

15. května 2010 v 14:06 Koně
Abaco barb je vymírající divoké plemeno koní na ostrově Great Abaco v souostroví Bahamy. Dnes zde žije v reservaci již jen jedno malé stádo, které má kolem 10 členů. Původní populace těchto koní čítala kolem 200 kusů.

Původ:

Až do roku 1998 nebyl původ těchto koní zřejmý. Existuje několik hypotéz. První předpoklá, že někteří z předků pocházejí z domestikovaných zvířat Angličanů, kteří opustili Severní Ameriku během americké revoluce. Druhá se zase přiklání k možnosti příchodu koní z Kuby spolu s těžební společností. Když pokusy o kolonizaci ostrovů selhaly, koně byli opuštěni a zapomenuti. Ať tak či tak, roku 1998 se zjistilo, že koně jsou pravděpodobně potomky španělských berberů. Testy DNA potvrdily na 99%, že po více než 250 let nebyla přimísena žádná cizí krev.

Historie:

Snad nikdo by nečekal, že domestikovaní koně, kteří byli lidmi opuštění, přežijí na takovém místě, jako je ostrov Abaco. Ten rozhodně nevypadá jako místo vhodné pro koně. Ale přežili, rozmnožovali se v děsivých podmínkách. Ve skutečnosti stále vzkvétali. Zanechaní svému osudu na sluncem a solí sežehnutém ostrově si našli úkryt ve stínu borových lesů. I divoká prasata, rovněž opuštěná osadníky, zde našla svůj domov. V šedesátých letech minulého století však udeřila pohroma. Nebyla to vichřice, katastrofální sucho, přívalová vlna, požár ani nemoc. Byla to silnice, která spojila jednu část ostrova s druhou. Stromy byly vykáceny a koně přišli o svůj borovicový úkryt. Lidé náhle získali přístup k mílím a mílím dlouho nevyužívaných, ale stále sjízdných silnic z dřívějších časů. Lovci divočáků, kteří se dříve museli prodírat skrz lesy za lovem, teď jednoduše naložili do svých aut smečky psů a přemístili se do nových oblastí, kde měli snazší lov. Lovci také honili koně, až se k nim dostali tak blízko, že je mohli lehce chytit lasem, nebo je v autech naháněli tak dlouho, až koně padli vyčerpáním. Často se stávalo, že psi místo prasat šli po koních. Koně na ně v sebeobraně útočili a kopali po nich a tak začali lovci střílet i koně. Nakonec zůstali koně na pokraji vyhynutí. Vláda Bahamských ostrovů udělala z části ostrova chráněnou oblast určenou pro chov těchto koní.
Zbývajících 9 koní na ostrově stojí podruhé ve své historii tváří v tvář hrozbě vyhynutí. Z původních asi 200 koní jich zbývá opravdu jen málo, ale věřme, že díky úsilí paní Mimi Rehor a jejích spolupracovníků se podaří tyto úžasné koně zachránit.

Výška:

Do 150 cm.

Exteriér:

Vzhledem k divokému způsobu života jsou v utváření exteriéru značné rozdíly. Na všech koních je však patrný jejich španělský základ. Hlava je rovná, krk krátký, plece dobře utvářené. Kohoutek je plochý a záď krátká a málo osvalená. Nohy jsou velice pevné a silné. Vyskytují se všechny barvy, ale nejčastější jsou hnědáci a strakoši všech typů. Povaha a vlastnosti:
Podobně jako i ostatní koně žijící divoce, jsou koně z Abaca poměrně svéhlaví a temperamentní.

Využití:

Koně v současné době žijí divoce, ale při dobré péči a výchově se dají využívat k jízdě.

Zajímavosti:

Na Bahamách roste karibská borovice (Pinus caribaea) na ostrovech Grand Bahama, Andros, Abaco a New Providence Islands. Na Abacu poskytly borové lesy koním domov. V nich se kromě koní ukrývají hejna chráněných papoušků a stěhovavých ptáků. Také zde roste mnoho druhů orchidejí a chráněných rostlin. Kromě ochrany poskytují lesy také potravu - podrost a čerstvou trávu, která je jakousi obměnou trávě rostoucí v otevřené oblasti. Výživné druhy trávy se sem pravděpodobně dostaly jako semínka v trusu stěhovavých ptáků.

ZDROJ TerezQa

Americký klusák

14. května 2010 v 19:09 Koně
Americký klusák je plemeno plnokrevného koně, odchovaného v USA koncem 18. století a stalo se postupně nejrychlejším a nejvyhledávanějším klusáckým koněm světa.

Historie

Předkem byl hřebec Messenger, anglický plnokrevník dovezený z Anglie roku 1788. Do jeho chovu byly připouštěny klisny plemen Norfolkové (hřebec Bellfonder), holandští klusáci, arabové a kanadští mimochodníci. Takto vznikl roku 1849 významný chovný hřebec Hambletonian 10. Plemeno dalo vzniknout čtyřem zakládajícím hřebcům amerických klusáků: George Wilkes, Dictator, Happy Medium a Electioneer. Americký klusák se stal oblíbeným plemenem pro klusácké dostihy, ve kterých se využívá dodnes.

Povaha

Americký klusák je mírné povahy, ochotný, učenlivý a soutěživý. Je velmi rychlý a vytrvalý. Je také inteligentní a dobře ovladatelný.

Konstituce

Hlava je plnokrevného typu, krk kratší a svalnatý. Plece jsou silné, lopatky skloněné. Hrudník je hluboký, hřbet je delší a rovný, záď skloněná a silná. Končetiny jsou pevné a dobrými klouby a tvrdými kopyty. Srst bývá tmavě hnědá nebo černá. Jsou u něj povoleny všechny čisté barvy - hnědáci, vraníci i ryzáci. V kohoutku dorůstají průměrně 157 cm.

Využití

Americký klusák se využívá především v klusáckých dostizích po celém světě. Vyniká zde svou rychlostí i silou. Pro svou povahu to je i oblíbený jezdecký a sportovní kůň. Je vyvážen do celého světa.

ZDROJ TerezQa

Achaltekinský kůň

13. května 2010 v 19:52 Koně
Achaltekinský kůň (Achal-Teke) je velmi skromné, odolné a vytrvalé pouštní plemeno plnokrevného koně staré nejméně 3000 let. Pochází z Turkménie (Asie).

Historie plemene

Tento kůň pochází z pouštních oázách Turkménie. Někdy se tvrdí, že je dokonce starším plemenem než arabský plnokrevník. Po roku 1921 se chov soustředil na severní svahy Kopetdagu v okolí Ašchabadu. V minulosti se prý se tento kůň vychovával v jámách, kde na něho všichni, kromě jeho pána, házeli kamení a jen jeho pán se o něho staral a krmil ho, tím vychovávali koně věrné jen svému jezdci. Tak se koně naučili důvěřovat pouze jednomu člověku a bát se všech ostatních. To mohlo mít za následek někdy problematickou povahu tohoto plemene.
Roku 1935 absolvovali achaltekinští koně jízdu z Ašchabadu do Moskvy 4 128 km (960 km pouští) za 84 dní. Dnes se chová v Rusku Turkmenistánu, kazachstánu, Uzbegistánu a Kyrgyzstánu. Achaltekinec Absent s jezdcem Filatovem zvítězil v drezuře na OH v Římě (1960), světový rekord ve skoku do dálky (8,78 m) drží achaltekinec Perepel.

Charakteristika plemene

Je to štíhlý kůň vysoký asi 154 cm (klisny 152 cm), obvod hrudi měří 167 cm, obvod holeně 18,9 cm. Má nápadně vysoko nasazený krk. Je velice odolný vůči horku a vytrvalý. mívá dlouhý hřbet i krk, plošší hrudní koš, méně klenutá žebra, velmi tenkou kůži a jemnou srst. Zbarvení může být hnědé, ryzé, plavé nebo palomino, mělo by mít zlatavý nádech, vyskytují se bělouši, vraníci i cremella. Všechny chody jsou plavné. Jeho cval je unikátní mezi ostatními plemeny, je plynulý, bez otřesů a houpání.
Turkmeni je krmí stravou bohatou na bílkoviny, např. vojtěškou, hrudkami ovčího tuku.
Využití achaltekince je široké - od dostihů přes vytrvalostní ježdění až po parkury a drezuru. Je to kůň, který potřebuje svého jezdce a není vhodný do jízdáren, což je možná příčinou toho, že mnohá literatura o něm tvrdí, že je neovladatelný.

Úspěchy českých chovů

  • Rok 2008
    • Klisna Jana-Jan Evropskou šampionkou v kategorii ročních a dvouletých klisen
    • Shaitan Shael Evropský šampion v kategorii tříletých a čtyřletých hřebců
    • 14. 6. - Cena Boinou - první Achaltekinský dostih mimo Rusko a Turkmenistán
ZDROJ TerezQa   jo u toho Andalusana je taky zdroj TerezQa

Díplík for me:)

12. května 2010 v 19:33
Andalusánek! Od Feyy  kuju mooc!

New SB Feya

12. května 2010 v 18:15
mno tak snad se to to líbí:)

New dess

11. května 2010 v 19:26
kwáásnej new dess od Janika mě se moooooc moc líbí a moc moc děkuju!!!

Andaluský kůň-můj milášek!

10. května 2010 v 23:06 Koně
Andaluský kůň patří mezi teplokrevníky. Nejvýraznější vliv na jeho vznik měli arabští a berberští koně.

Historie

Koně byli do Španělska dováženi z východního Středomoří, od germánských kmenů a pak s invazí muslimů. Andaluský kůň pochází ze sluncem vysušovaných oblastí jižního Španělska, Andalusie. V 16. století se stal oblíbeným jezdeckým koněm evropských panovníků a významných jezdeckých mistrů, včetně Angličana Williama Cavendishe, vévody z Newcastlu. Přímým potomkem Andaluského koně je lipicán a k dalším evropským plemenům ovliněným andaluskou krví patří frederiksborský, frízský a connemarský kůň. O přežití andaluského koně v průběhu staletí se zaloužily mnišské řády, především řád kartuziánů. Kartuziáni se snažili zachovat čistou linii chovu, proto jejich koně dosahovali těch nejvyšších kvalit.

Popis plemene

Je vysoký 155 až 160 cm, s výraznou hlavou, často s lehkým klabonosem, dlouhá hříva a ocas, silný lehce klenutý krk, ocas nízko nasazen a nesen, barva bílá s příměsemi, jen vzácně černá, častěji jsou hnědáci.

Chov a využití

Hlavní chovatelská střediska jsou Sevilla, Córdoba a Jerez de la Frontera. Je využíván pro drezuru - španělskou školu, pro koridu, ale také pro kočáry i shánění dobytka, rekreace, parkur (skokové soutěže)

Zajímavosti

Andaluský kůň měl značný vliv na chov mnoha známých plemen. Blízce příbuzní jsou mu např. Lusitánský kůň, Alter-real, Lipicáni, Starokladrubáci i několik německých plemen. O přežití v průběhu staletí, která zahrnovala i některá velmi rušná období, se staraly mnišské řády především kartuzáni. V nejistých dobách ukrývali koně ve vzdálených klášterech, aby byli v bezpečí. Kartuziáni se snažili zachovat čistotu linie a důsledně šlechtili zvířata vysoké kvality. Andalusan má hrdou chůzi, je atletický, ačkoliv není rychlý a má laskavou a přátelskou povahu.

Den matek

9. května 2010 v 17:46
Tak copak ste dneska dali mamince?Já pusu a kytičku.
Ukažte že máte svoje maminky rádi a dejte si ty animky na blog plosím.

Diplomek pro Ivu

8. května 2010 v 18:55
Moc se mi to nepovedlo,ještě to moc neumím:)