Září 2010

Chčije,chčije,chčije a dál to asi znáte..

27. září 2010 v 17:52
Tady už 2 dny pořád prší!A ještě zítra má pršet celej den!!To je prostě bezva!!!Jako už mám rýmu protože musim chodit se psem!TVL!Ale úplně nej je že tu asi zase budou povodně jestli takhle bude pršet dál.Achjo tenhle rok je prostě na hov..no!Ale pochybuju že to bude lepší!Mno a teď něco lepšího.....v sobotu sme byly na zahradě Čech,mno moc sme toho nekoupily ale něco jo a byly tam indiáni a měli tam Panovu flétnu takovou malou za 150 tak mi jí táta koupil!Já nevim proč ale mě se hrozně líbí a trochu už mi to de(ale vážně jen trochuXD).

Ta moje teda vypadá o dost jinačeji ale to se neřeší.Jo a kdybych dlouho nepsala tak někde plavu v potoce jo?Jen abyste věděli XDD

Dárky for me!

26. září 2010 v 16:48
Tak tady jsou dárečky pro mě....

Tak nic mno....

24. září 2010 v 17:08
HMMM tak šibenici nikdo nehrál tak vám to teda řeknu mno...
A je tooo..

Poděkováníí!

24. září 2010 v 14:17
Ahoj tak taady sou poděkování a něco pro Xaviera protože sme se narodily ve stejný den!!To je pecka!!XD

Schrnutí včerejší oslavy!

21. září 2010 v 19:04
Mno poděkování udělám třem lidem a to Feye,Ellin a AlysSce.Dělám ho pro ty kteří se účastnily 2 a více mích výmyslů.XD A teď výsledky..mno o bleskovkách nic,zpěvačka byla samozřejmě Taylor Swift, :) bubliny..to byla srándaXD a chody byly krok klus cval trysk ještě schválně za sebou ale to poslední....nikdo zatim neví(kromě mě samozřejměXD).
Tak tady je ještě jednou a hrajem šibenici jo?
poznej 8

P_A_

Už byla písmena L K M
Tak co to je?Kdo to uhodne??

Já v Tear Cry

21. září 2010 v 16:19
Chachá už mám ten obrázek!Ten mi dal!!


Tak Haidy tady máš konečně můj vzhled XDDD 
Jo a jinak BellasaraSB zrušila blog konebs!!!!SUPÉR!

Uuuf končíme!

20. září 2010 v 20:37
Ale abyste neřekli tak se rozloučíme bleskovkou ok?

Bublina č.2

20. září 2010 v 20:07
Koukám že poslední chod vám dává zabrat tak si dámě poslední já pak budu mít večeři atd..

Poznej chody!

20. září 2010 v 19:42
A't tu máte něco na přemýšlení hihihihi

Bleskovka č.3

20. září 2010 v 19:15
Tak píšem píšem!!

Bublina č.1

20. září 2010 v 18:48
Co pak si asi myslí??

Poznej zpěvačku č.1

20. září 2010 v 18:16
Haháá a teď něco těžšího!

Bleskovka č.2

20. září 2010 v 17:45
Tak na začátek si dáme takovou bleskovku mnoo....

ZAČÍNÁME!!!!!

20. září 2010 v 17:22
Tak sem tady čerstvě 14letá!No dobře tak čerstvě ne XD narodila sem se už v 00:45.Ale to je jednoo,důležitý je kdo je tady se mnou!Ták kdo tady jéé?????

Pozvánka :)

16. září 2010 v 18:53
Tak všechny vás zvu na menší oslavu!Pro všechny zúčastněné pak udělám diplomky!!
pozvánka

Jo jinak je to větší ale mě se to nevešlo....Tak sem to zmenšila mnoo..
Tak zdáárek!!!XD

Petice proti Bellasara SB

15. září 2010 v 14:18
Čaute!Zapojila sem se do petice proti kopíračce Bellasaře SB.Takže kdo je proti týhle mrše ať si skopíruje toto na blog a podepíše se tam!

A co se týče párty....ještě upřesnim kdy to bude buď v pondělí večer asi tak od 7 a nebo až v úterý ok?PP

Narozky!!

14. září 2010 v 15:38
Za týden mám 14 narozky!!Se jako těšim XD! Toho si nevšímejte trochu mi hrabe z tý školy XDD
No ale o co de jooo.....mě tak napadlooo že bych tady udělala takovou párty(bleskovky,poznávačky atd)Chtěli by ste???Hlásněte a do komentů napište co byste tady chtěli jooo??XD

A tady je ještě diplomek od Guitarky za bleskajdu

kujůů a pištéé!!XD

Manipur

13. září 2010 v 19:42 Koně

Původ a historie:

Manipur pochází ze stejnojmenné hornaté oblasti v Ásámu, při hranicích Barmy. Je to jedna z mála oblastí vhodných k chovu koní v Zadní Indii. Tradice klade vznik manipurských koní do 7. století n.l. Vznikl na základě arabských a asijských divokých koní.

Popis a charakteristika:

Manipur vykazuje znaky starobylých asijských koní i araba. Měří 112 až 135 cm, má dlouhou, úhlednou, vysoko nesenou hlavu, malé, pohyblivé uši, hluboký hrudník, dobře klenutá žebra a pevný, krátký hřbet. Štíhlé suché nohy nemají chybu. Ocas je vysoko nasazený i nesený. Povoleny jsou všechny barvy, převládají hnědáci. Je to rychlý a ovladatelný kůň.

Využití:

Manipurové se dříve používali při sportovní hře, z niž se později vyvinulo pólo a také při vojenských nájezdech do sousední Barmy. V Ásámu je to nyní jezdecký kůň, používaný v denním životě. Dříve sloužil jako sportovní kůň anglickým důstojníkům.

ZDROJE:Guitarka,foto internet

Falabella

13. září 2010 v 14:38 Koně
Falabella je nejmenší koňské plemeno. Podle stavby kostry nejde o ponyho, ale o koně. Dlouho se ze statku Recredo de Roca (kde asi byly falabelly vyšlechtěny) vyvážely pouze klisny a valachové.

Specifikace

Využití  domácí mazlíčci, do lehkého tahu, nevhodní pro jízdu (neunesou ani dítě)
Výška

do 76 cm (čím menší, tím cennější)
Barva

všechny typy barev jsou přípustné,ale najčastější je zbarvení typu appaloosa
Hmotnost

kolem 20 kg, při narození 6 kg
Popis

Hlava nemá typické znaky ponyho, není příliš velká (má mít stejný poměr jako u ostatních koní), hustá hříva a ocas, dostatečně dlouhý krk, silná plec, slabší záď, kopyta malá a tvrdá, srst je bez podsady
Časté vady

přední nohy - sklon k "modlení"
zadní nohy - sblížená hlezna
kopyta - příliš úzká
Původ

Argentina
fallabella
falabella

ZDROJE:Guitarka,foto Slawik

Exmoorský pony

12. září 2010 v 20:08 Koně
Exmoorský pony je plemeno koní, které pochází z anglického Somersetu a Devonu. Je to nejstarší plemeno v Británii - žije tu už od doby bronzové a od poslední doby ledové se nezměnilo. Využívali ho už Keltové jako soumary.
Limit kohoutkové výšky u hřebců je 127,5 cm a u klisen 125 cm. Jejich zbarvení se pohybuje od plavé až do černé a narušuje ho světlá srst okolo huby, očí, břicha a vnitřních stran stehen. Znaky nejsou povoleny. Jejich srst se skládá ze dvou vrstev. Ta blíže k tělu je měkká a pouze chmýřová. Udržuje u těla teplo. Druhá, vnější, je mastná a chrání tělo před chladem a mokrem. V létě se exmoorští poníci měděně lesknou, ale v zimě jsou matní s mastnou srstí. Exmoorové mají středně dlouhé tělo a krk, líbivou hlavu, strmou lopatku, krátké nohy, zakončené tvrdými kopyty a huňatou hřívu a ocas, kterému se říká "ledový ohon", protože je u kořene rozštěpený. Další zajímavostí exmoorů je "moučná huba". Tak se označuje bílé zbarvení okolo huby. Pod pojmem "žabí oko" se skrývá zesílené horní oční víčko. Exmoorové mají jako jediné plemeno sedmou stoličku.
Jsou to velmi houževnatí a inteligentní poníci, odolní proti koňským nemocem. Zpočátku člověku nedůvěřují, ale po navázání důvěry se z nich stávají skvělí společníci. Jestliže jsou od narození zvyklí na přítomnost lidí, hodí se i pro děti, avšak někdy můžou být tvrdohlaví, potřebují proto jistou ruku. Exmoorové vynikají ve skocích.
Je to jedno z mála původně divokých koní. Anglie se od pevniny oddělila cca před 15 000 lety, to znamená, že k exmoorovi se 14 000 let nedostalo jiné plemeno - od té doby se k exmoorským poníkům jiná krev nepřilévala. I teď se tito poníci toulají po vřesovištích, ale někteří chovatelé je drží v zajetí. Dříve jim hrozilo vyhynutí, ale nyní se pečlivě řídí jejich plemenitba a do knížky se můžou zapsat pouze dobře ověření jedinci.
exmoor


ZDROJE:TerezQa,foto internet